KONST / Litografier / Färglitografi 13407187
nr 1340 7187
Raoul Dufy
(1877-1953), Frankrike
Färglitografi, Signerad, numrerad 2/200. Motivet: 23x28cm
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 10 augusti 2020
kl 20:30:55
1.200 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.700 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
Raoul Dufy
Läs mer om Raoul Dufy